TERMÍN: sobota 05.10.2019, 11:30 hodin

MÍSTO UTKÁNÍ: Kokořínská 400 – UMT

V sobotu dopoledne jsme zajížděli na mistrovské utkáni proti vedoucímu týmu tabulky SK Ďáblice Praha. Po dohodě trenérů obou týmů utkání začalo o 15 minut dříve, protože se blížil velmi silný déšť. Náš tým byl ve velmi silné sestavě, nikdo se neomluvil, ať z rodinných či zdravotních důvodů, a tak jsme byli plni očekávání, jak se kluci porvou o čelo tabulky. Začátek utkání ovšem kluci prospali, nedostupovali protihráče, nebyli si schopni přihrát a díky laciným chybám nabídli soupeři 3x pohodlně skórovat již do 15 minuty. V dalším průběhu prvního poločasu se již pomalu zvedali a párkrát ohrozili soupeřovu branku. Kluci začali běhat, snažili se o kombinaci, ale soupeř byl velice silný a do vážných problémů se nedostal. Do druhého poločasu jsme tedy vstupovali za stavu 0:3. Druhý poločas jsme začali mnohem svižněji a agresivněji v napadání, hru jsme se snažili roztáhnout do stran, tak jak jsme si o přestávce řekli. Jenže to byl zase soupeř, který se dostal do brankové příležitosti a krátký nedůraz naší obrany potrestal. Kluci ovšem ani po čtvrtém inkasovaném gólu hru nezabalili a i přes silný déšť a vítr zabojovali. V rozmezí čtyř minut nejprve Filip Kellev (po přihrávce Jirky Boháčka) a vzápětí hlavičkou Jirka Boháček (po krásném centru ze strany od Dana Hájevského) snížili na 2:4. V tuto chvíli bylo kluků plné hřiště a útoky se na soupeře valily jeden za druhým. Soupeře jsme přehrávali, ale bohužel jsme se zase dopustili chyby a soupeř trestal. Tento gól padl ale z obrovského nasazení a tak trochu hry vabank, kdy kluci cítili šanci utkání otočit. Ani za stavu 2:5 však nesložili zbraně a stále bojovali. Bohužel jsme ale dokázali využít již jen jednu šanci, kdy opět Jirka Boháček přihrávkou našel Filipa Kelleva a ten uzavřel skóre na přijatelných 3:5.

Toto utkání nám jasně ukázalo, že pokud nebudeme hrát s plným nasazením hned od začátku, budeme pak muset v utkání dotahovat a bude nás to stát spoustu sil a někdy i bodů. Je ale potřeba zdůraznit, že kluci se o výsledek prali až do konce a ani na chvilku nepřestali věřit, že to otočí.

Branky a asistence:

46 min. 1:4 Kellev (Boháček)

50 min. 2:4 Boháček (Hájevský)

68 min. 3:5 Kellev (Boháček)